Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

O schronisku

O SCHRONISKU ...doskonale zorganizowany obiekt z przyjazną atmosferą

Szkolne Schronisko Młodzieżowe „PAWEŁEK” w Pawełkach znajduje się na obszarze Parku Krajobrazowego „Lasy nad Górną Liswartą”. Walory przyrodnicze, cisza oraz znajdujące się w pobliżu unikatowe na skalę kraju perełki dziedzictwa kulturowego sprzyjają atrakcyjnemu i niedrogiemu spędzaniu wolnego czasu i odpoczynkowi w tej niewielkiej miejscowości letniskowej. Nocleg w pobliżu Lublińca (https://meteor-turystyka.pl/noclegi,lubliniec,0.html) gwarantuje turystom wspaniały relaks wśród pięknej przyrody oraz liczne atrakcje.

OFERUJEMY ...wygodne i tanie noclegi

60 miejsc noclegowych: 2, 3, 4 i jeden pokój 6-osobowy (5 pokoi z łazienkami). Na część ogólnodostępną składają się przestronne i dobrze wyposażone pomieszczenia: jadalnia z kuchnią samoobsługową, 3 sale wykładowe z projektorem multimedialnym oraz do dyspozycji stoły do tenisa stołowego, gry w piłkarzyki, oraz gry planszowe itp.. Zapewniamy darmowe Wi-Fi. . W obiekcie znajduje się muzeum pszczelarstwa i rybołówstwa.

DOJAZD

Do Pawełek jest dogodny dojazd przez Kochcice z drogi krajowej nr 46(Opole-Częstochowa)oraz z drogi krajowej nr 11(Katowice-Poznań). Można dojechać PKP do Kochanowic ( 8 km) lub Ciasnej (5km).

 

ZAPRASZAMY ...liczne grupy jak i indywidualnego turystę

Obiekt schroniska stwarza idealne warunki na organizowanie zielonych szkół, obozów letnich i zimowych, kolonii, warsztatów, obozów sportowych czy wycieczek szkolnych a także dla indywidualnego turysty. Ze względu na sąsiedztwo kościółka można pokusić się o organizację w schronisku pobytu dla dzieci i młodzieży w ramach wypoczynku organizowanego przez katolickie ruchy religijne.

Teren schroniska wraz z bazą sportowo-rekreacyjną jest ogrodzony, co umożliwia bezpieczny pobyt i sprzyja organizowaniu spotkań integracyjnych na świeżym powietrzu. Do dyspozycji Państwa: wiata grillowa, krąg ogniskowy, plac zabaw dla dzieci, siłownia plenerowa, boiska do siatkówki, siatkówki plażowej, koszykówki, nowe boisko sportowe ze sztuczną murawą „Orlik”, oraz możliwość wypożyczenia rowerów.




WARTO WIEDZIEĆ

Budynek schroniska wraz z zapleczem sportowo-rekreacyjnym zmodernizowany został ze środków unijnych ZPORR. Schronisko dwukrotnie w 2010r. i w 2015r.otrzymało najwyższe złote wyróżnienie w kraju przyznawane przez kapitułę PTSM biorąc pod uwagę ilość udzielonych noclegów, stan bazy noclegowej oraz opinie ludzi przebywających w schronisku, decyzją Marszałka Województwa Śląskiego w 2008r. nadano Schronisku I Kategorię oraz certyfikat Gwiazdy Spichlerza, który gwarantuje wysoką jakość usług.

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny